izmiri gezerken izmir rent a car her mevsim yaninizdaizmir rent a car Ege’nin uçmak köşesi Özdere, İon uygarlığının Efes’ten başlayan okunuşu Teos’a dek uzanan iye göl çizgisi üzerinde önem alıyor. İzmir’in Menderes ilçesine tutkun olan bu şirin kasabanın batısında Selçuk, doğusunda Gümüldür, kuzeyinde ise Menderes ile sınırı bulunuyor. Yaklaşık 40 kilometrelik kıyı şeridi ve mavi bayraklı plajlarıyla her yaz başta binler üzerine tatilciyi ağırlıyor. Sakin ve huzurlu atmosferi ve yemyeşil doğasıyla İzmir dinlenme beldeleri arasında hareketlilikten uzakta durgunluk arayanların adresi.

izmir araç kiralama Pırıl pırıl okunuşu tertemiz denizi, kumu, sahili, koyları, güneşi, ormanı, havası ve keyifli yaz geceleriyle Özdere, yoğunluk tatili sevenlerin gözdesi. Çevresindeki özge tarihi okunuşu turistik yerlere ulaşımın fazla huzur olduğu Özdere, İzmir merkeze 70, Efes’e 32, Kuşadası’na 40, İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na ise 45 km uzaklıkta. arı denizin okunuşu koyların tadını çıkarıp doğanın tamamı güzelliğiyle yaşandığı İzmir dinlenme yerleri arasında bulunuyor.

3000 senelik birleşik geçmişe ehil Seferihisar, İonyalılara da nesil sahipliği yapmış. iye Denizine uzanan Urla Yarımadası’nın güney bölümünde önem kayran Seferihisar’ın garp kıyısını, yarımadaya güneyden sokulan Sığacık Körfezi‘nin doğusu; lodos kıyısını ise Kuşadası Körfezi’nin kuzeyi oluşturuyor.

Doğal sit alanlarının fazla olmasından ötürü geçmişten günümüze kadar bozulmadan gelen Seferihisar, Teos ve Akkum Plajları‘nın bulunduğu alanda kurulan pek çok turistik tesisle ziyaretçilerini ağırlıyor. Teos Ormanı’nda bulunan orman içi dinlenme yeri ise İzmir’in ve Seferihisar’ın başlıca ve en değerli mesire yeri.

Dünyanın en sağlıklı sörf alanlarından biri olan ilçe, maviyle yeşilin iç içe geçtiği ender yerlerden. İtalyanca Citta Şehir ve İngilizce Slow Yavaş kelimelerinden oluşan Cittaslow yani durgun Şehir kavramı, dünyada hızla yayılmaya başladı. sarrafiye döndüren kalabalıklardan kaçarak doğaya sığınmak isteyenlerin vazgeçilmezi olan Cittaslow ağına Türkiye’den dahil olan ilk sanayi unvanını taşıyan Seferihisar, birbirinin aynı şehirlerden kendini özenle ayırıyor.

Selçuk gibi Bergama da gösterişli tarihsel okunuşu arkeolojik değere iye İzmir ilçelerinden biri. Antik çağın genişlik stratejik sıhhat merkezlerinden olan Bergama, aynı zamanda dönemin namdar hekimlerinin yetiştiği aynı tababet okulu okunuşu dünyanın ilk psikiyatri hastanesinin olduğu yer.

8.500 meteoroloji tarihi geçmişi olan, UNESCO ortam ekin Mirası Listesindeki Bergama Antik Kenti’nde makam alan Asklepion asırlar geçmiş zaman balçık banyoları, müzik, ab okunuşu SPA terapileri, meditasyon, telkin, doğal bitkisel karışımlar, masaj, aromaterapi, zatî diyetler gibi günümüzde olabildiğince popüler olan yöntemlerle hastalara şifa dağıtıyormuş. Bugünse Türkiye’nin işaret yetişkin ilçelerinden biri olan Bergama, dağ ve yaylaları ile okunuşu doğa tutkunlarının ve tabiat tatili tercih edenlerin benzer numaralı adresi. Bergama ile Ayvalık arasında konumlanan Kozak Yaylası, yeşile özlem olanların vazgeçilmezi.

İzmir’in güneyinde önem düzlük Selçuk, yalnızca Türkiye’nin değil dünyaca i arkeolojik öneme sahip. Dünyanın 7 harikasından biri olarak akseptans edilen Artemis Tapınağı bu kaymakamlık sınırlarında dünya alıyormuş.

Antik Çağın genişlik önemli yerleşim yerlerinden biri olan Selçuk, adeta vazıh çekicilik müzesi. Klasik Yunan döneminde İyonya’nın 12 şehrinden biri olan Efes Antik Kenti dışında, Meryem Ana Evi ve Kilisesi, St. Jean Kilisesi ve Mezarı, İsa Bey Camii, Yedi Uyuyanlar, Bizans akarsu Kemerleri ve Pollio akarsu kemeri ile çok sayıda tarihi değerlere konut sahipliği yapıyor.

İzmir gezilecek yerler listesinin başında gelen Efes, tarihsel öneminin sayılmazsa kaymakamlık sınırları içerisinde vaziyet alan Pamucak Plajı, Ege’nin genişlik güzel denizi okunuşu kumsalına sahip. Selçuk merkeze 7 km mesafede olan Pamucak Plajı, 6 km’lik kumsalıyla bölgenin genişlik çok okunuşu genişlik fazla seyyah çeken kumsalı. doğa, tarih ve deniz tatilinin muhteva içe olduğu Selçuk, aynı zamanda sesli Şirince hararetli yeniden yöresel müşterek gaz yuvarı olarak görülecek yerler arasında vaziyet alıyor.

İzmir’e genişlik andıran tatil yerleri arasında durum saha Urla, İzmirlilerin dinlenme amacıyla işaret çok yaratma tercih edilen yerlerin de başında geliyor. Urla aynı zamanda iye Denizi’nin bilinen genişlik önceki limanı olan Liman Tepe’ye de hane sahipliği yapıyor. İzmir merkeze sırf 35 km uzaklıkta bulunan Urla, şehirden benzemek kendince okunuşu işaret esen rotalardan biri.

Doğusunda Güzelbahçe okunuşu Seferihisar, batısında Çeşme, kuzeybatısında Karaburun olan ilçenin yıldız ve güneyi iye Denizi ile çevrili. İrili siteye bak ufaklı koyları, 12 yarımadası ile tabiatın tümsek cömertliği ile süslediği Urla, İzmir’in işaret spesiyal dinlenme yerleri arasında. Denizin ve tarihin, zeytin ağaçları ile dolup taşan doğayla iç içe olduğu Urla’da ehil olduğu mutedil iklimi sebebiyle her sezon yeğleme edilen dinlenme rotalarından biri. Urla hafta sonu kahvaltıları okunuşu leziz katmeri ile tabanı tadına düşkün olanların yeğleme ettiği yerlerden. Aynı web sitesine bak zamanda sağlam Ege mutfağı okunuşu leziz Ege otları Urla’yı kıymetli yapan özelliklerden.

İzmir’in kuzeyinde ülke düz Foça, akıbet sıcaklıkölçer temiz, duru denizi ve plajlarıyla bozulmadan kalan işaret ehemmiyetli İzmir ilçesi. Bol oksijenli havası, yeşil doğası, irili ufaklı enfes koyları ile Foça, İzmir dinlenme yerleri arasında ilk sıralarda. Foça Türk Rivierasi olarak malum Mersin, Antalya’dan başlayıp İzmir’e derecede uzanan nahiye içerisinde ülke alıyor.

Mavi turlarla her yaz çok sayıda otokton ve yabancı eğlenme ağırlayan Foça, soyu tükenme tehlikesi altına olan Akdeniz Fokunun yaşam alanlarından biri. site Antik Çağda ancak yükün yerleşimi olarak kurulduğunda, bu bölgede yaşayan foklardan dolayı Phokaia adını almış okunuşu bu sözcük günümüze Foça olarak gelmiş. önceki taş evlerin yan yana sıralandığı Foça sahilinde felç sakızlı dondurmanın tadına bakmayı unutmayın.
izmir oto kiralama

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “izmiri gezerken izmir rent a car her mevsim yaninizda”

Leave a Reply

Gravatar